0 Paylaşımlar

Müzik Üreticileri için Büyük Buluşma ABB TV’de gerçekleşti.
28 Aralık Pazartesi akşamı Anadolu Müzik Kültürleri Derneği ve Ankara Kent Konseyi müzik üreticileri için dayanışma gecesi düzenledi

“Müzik Üreticileri İçin Dayanışma Gecesi – Bahar Gelecek” ismiyle düzenlenen gecede müzik dünyasının bütün renkleri yer aldı.
Binlerce kişinin takip ettiği görkemli gecenin programında Ankara Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin ve Anadolu Müzik Kültürleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Cenk Güray yer aldı. Gecenin sunuculuğunu ise Gonca Ertuğrul üstlendi.
Gecede; AKİS Caz Grubu, Ali Fuat Aydın – Aslı Kurt, Ayten Kaplan – Cenk Güray, Azerbaycan’dan Anadolu’ya Grubu, Birsen Ulucan – Özcan Ulucan, Burhan Şeşen, Erdal Erzincan, Erdem Şimşek, Ferhat Erdem, Güz Kumpanyası, Handan Savcı, İsmail Hakkı Demircioğlu, Kamil Erdem, Kuytular, Muammer Ketencoğlu, Müfide İnselel, Nida Ateş, Oya Levendoğlu, Önder Focan, Rampapa, Rewşan, Ümmüşen, Vedat Sakman, Veys Çolak, Yağmur Öncesi, Yaren Eren Budak, Yinon Muallem ve Yurdal Tokcan sahne aldı. Birçok sanatçının canlı bağlantılarla katkı koyduğu gecede bine yakın bilet satıldı.
Gecede ayrıca Anadolu Müzik Kültürleri Derneği’nin 3. Yılı vesilesiyle Anadolu Müzik Kültürleri Emek Ödülleri de sahiplerini buldu. Gundula Gruen, İsmet Kanavuzlar ve geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz Seyit Çevik ödüllere layık görüldü. Yayına İngiltere’den bağlanan Gundula Gruen bir Balkan eseri icrasıyla yayına renk kattı. İsmet Kanavuzlar da geceye bağlanarak dayanışma gecesini selamladı. Gece yarısına kadar süren program binlerce kişi tarafından takip edildi.
Gecede toplamda 905 bilet satıldı. Dayanışma gecesinden elde edilen toplam gelir resmi vergiler çıktıktan sonra 38500 TL oldu. Bu meblağ titizlikle belirlenmiş olan 40 müzik üreticisine ulaştırılacak. Dayanışmaya katkı sağlayan tüm sanat dostlarına teşekkür ederiz.
Geceyi ekteki linkten izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=8Rq5Q1v8SNA&t=13946s

Müzik Üreticileri İçin Dayanışma Gecesi